كمال آباد روستاي كهن

 

 

منطقه کمال آباد

 

 قريه کمال آباد تقريباً در جنوب رشکوئيه کنوني واقع شده است که گفته مي‌شود در گذشته‌هاي دور سه سيد از تبار خراسان به نام‌هاي ميرباقر، ميرهاشم و ميرمحمد وارد منطقه شده و به واسطه‌هاي چشمه‌هاي جوشان منطقه در آن جا ساکن مي‌گردند که مي‌تواند امامزاده سيد محمد و ميراحمد از اين سه سيد و يا فرزندان آنها و يا غير از آنها باشد.

و اما اين که قدمت کمال  آباد چقدر است با توجه به نقل پدربزرگم مرحوم سيد حسن سيد حسين سيد باقر مير محمد... شنيدم که فرمودند: پدربزرگم سيد باقر هر آن چه را که از پدرانش در کمال آباد به او ارث رسيده بود به سيدي به نام سيد جلال فروخته و راهي قم مي‌گردند و چندي در قم مي‌مانند که در ابتدا پدرم سيد حسين به همراه مادرم از قم به حسين آباد شفيع پور آمدند و بعد از آن پدربزرگم...

-  با توجه به اين نقل و سن صدساله پدربزرگم قدمت کمال آباد به يقين فراتر از دويست سال براي اينجانب مي‌باشد و هم چنين به نقل عموم مسجد کبير و مسجد کمال آباد قديمي ترين مسجدها در اين منطقه بوده که اين دو مسجد از حالت قديمي خارج و به حالت موجود بازسازي شده‌اند و بزرگ باني مسجد كمال‌آباد را مي‌توان سيدمحمد سيديحيي سيدمرتضي سيدابراهيم در دو دهه قبل دانست.

- و ... و حمام مخروبه کمال آباد در قسمت جنوبي و کوره آهک پزي کوچک و مخروبه قديمي در کنار سنگ کنه کمال آباد در قسمت شرقي اين قريه موجود مي‌باشد.

 

تاريخ بروز رساني : دوشنبه 27/08/92 ساعت 09:06

كليه حقوق برای سایت مهدی بهزادی محفوظ است .:. طراحی با نوآوران کویر